زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۵ شهريور ساعت 14:07 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۶/۵ ساعت 14:07    تعداد بازدید: 194    کد مطلب: 64928

مدیر کل تامین اجتماعی استان قزوین:
همراهی دولت و ملت از عوامل ثبات و اقتدار دولت بوده و خواهد بود
هفته دولت، هفته اقتدار و پیروزى و قدردانى از دولتى است که هدفش اجراى حدود الهى و احکام آسمانى اسلام و ایجاد جامعه اى سرشار از عدالت، نظم و امنیت است. این هفته مبارک بر همه دولت مردانى که خویش را وقف خدمت به اسلام نموده اند، خجسته و فرخنده باد.


به مناسبت سالروز شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و اینکه  دولت شهید رجایی، نخستین دولت مکتبی بود که در آن دوره ی بحرانی، حداکثر تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب، صادقانه اعمال کرد تا آن جا که جان خویش را بر سر آن نهادند، هفته دولت نامگذاری گردیده است.
همراهى ملت با دولت و پشتیبانى آحاد مردم از آن، از عوامل ثبات دولت و اقتدار آن است و این رابطه، تا هنگامى که دولت یک دولت ارزشى و خدمتگزار باشد، پایدار خواهد بود.
امام خمینى (ره)؛ رهبر کبیر انقلاب، دورى مسؤولان ایران اسلامى را از رفاه و تجملات و ثروت ها، لطف الهى دانسته و مى فرماید: " اگر یک حکومتى، ارزش هایش ارزش هاى انسانى، اخلاقى و اسلامى باشد (و) بخواهد خدمت به همنوع خودش بکند و خودش را خدمت گزار بداند، قهراً ملت با اوست و قهراً یک قدرت خارجى نمی تواند او را تحت تاثیر قرار بدهد."
دوم شهریور هر سال آغاز هفته دولت است که روز پایانى آن سالروز شهادت محمد على رجایى، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزیر وقت ایران در سال 1360 است.
لیکن هفته دولت، فرصتى است تا تامل کنیم و به اقدامات و خدمات خود نظر افکنیم و عملکرد خود را بازبینی نمائیم.
در این میان اقدامات تحسین برانگیز سازمان تامین اجتماعی جهت ارائه خدمت به بیش از نیمی از افراد تحت پوشش در سطح کشور بعنوان بزرگترین سازمان بیمه ای کشور و امانتداری از سرمایه ی اندوخته ی آسیب پذیرترین اقشار جامعه در راستای بهبود وضعیت معیشتی کارگران و کمک به فضای کسب و کار داخلی به ویژه در سال "  حمایت از کالای ایرانی" ستودنی است به خصوص در راستای پشتیبانی از فضای تولید ملی اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب و مشوق های بیمه ای کارفرمایان با 20 درصد معافیت سهم کارفرمایان در وضعیت کنونی اقتصادی شایان توجه است که این امر ثبت درخواست از سوی  1007 کارگاه را در استقبال از این طرح در استان صنعتی قزوین با بیش از 440 میلیارد تومان بدهی کارفرمایان در پی داشت تا با این اقدامات درخشان، سازمانی پویاتر و مقتدرتر از گذشته را در مسیر نهادی پاسخگو، قانونمدار و عدالت محور شاهد باشیم.
حرکت موفق سازمان به سمت اقدامات الکترونیک با تاکیدات مقام ارشد گسترده ترین نظام بیمه ای در عرصه ی اجتماعی من جمله نسخ الکترونیکی بجایگزینی دفترچه های درمانی، بازرسی الکترونیکی، ابلاغ الکترونیکی،  بستر سازی لازم جهت الکترونیکی کردن پرونده بیمه شدگان، رویت سوابق بیمه ای و دریافت فیش حقوقی و احکام مستمری بگیران بصورت اینترنتی، راه اندازی میز خدمت در تمامی مراکز استانها همراه با اقدامات و ساختار نوین در شعب اجرائی، نوبت دهی اینترنتی و... بسیار چشمگیر و در راستای رضایت مخاطبین گسترده آن بوده است.
از سوی دیگر لیست کارفرمایان استان بیش از 95 درصد به صورت اینترنتی دریافت می شود. کارفرما وقتی مشاهده می کند که سازمان به صورت پویا حرکت می نماید و تسهیلات خوبی برای کارفرمایان فراهم می کند که حتی از منزل خود بتوانند لیست خود را اینترنتی ارائه دهند حتی این امر در بحث ابلاغ ها باعت راحتی و خرسندی کارفرمایان شده و نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد.
در هیچ دورانی به صورت مستمر بازرسی دفاتر قانونی نداشتیم و تمام کارفرمایان ما در استان راغب هستند که دفاتر خود را در اختیار تامین اجتماعی قرار دهند در صورتی که در گذشته به این منوال نبود و هم اکنون بنا به دستور مدیریت ارشد سازمان  بازرسی دفاتر به صورت یک ساله انجام  می شود و همین سبب استمرار خواهد شد.
استان قزوین با گسترش تولید در فضای کشاورزی و صنایع تبدیلی، موقعیت ممتاز جغرافیائی و از نظر نزدیکی به پایتخت و راه اتصال شمال و غرب به مرکز، گسترش ظرفیت گردشگری استان، ایجاد مشاغل مرتبط با آن و به تبع آن افزایش بیمه شدگان و منابع سازمانی و راه اندازی شرکت های تعطیل و نیمه فعال در چرخه ی تولید و ایجاد اشتغال واقعی و پایدار، ظرفیت گسترش چتر حمایت بیمه ای را با هشت شعبه اصلی در شهرهای قزوین (سه شعبه) ، البرز ،تاکستان ،آبیک، بوئین زهرا و محمدیه،  هشت شعبه اقماری در شهرهای اقبالیه، ضیاءآباد ،شال،دانسفهان، آوج، ارداق، آبگرم، اسفرورین،  چهار کارگزاری اصلی در شهر های قزوین(دو کارگزاری)، البرز و تاکستان و دو کارگزاری اقماری در قزوین و محمدیه اداره می نماید.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha